Správná délka Opasku

Správně dlouhý opasek sedí na svém místě a nositele zdobí. Krátký nebo příliš dlouhý není takovou ozdobou. Jak zajistit, aby v objednávce na míru byla správná délka opasku?

Podle starého pásku (i TAJNĚ)

Pokud nějaký pásek už používáte, je stanovení délky nového celkem snadné. Na svém stávajícím najdete tu nejvíce používanou (nejotlačenější) dírku. Pak už jen změříte vzdálenost od této dírky ke konci hrotu spony (viz. obrázek). Výsledné délka v centimetrech je délka pro objednávku.
Tento postup je vhodný, pokud chcete někoho blízkého překvapit a pořídit mu opasek nový – tajně změříte jeho starý opasek.

délka opasku se měří od nejpoužívanějí dírky po konec hrotu přezky.

Délka opasku bez starého

Tento postup je malinko náročnější, ale jistě ho zvládnete. Oblečte si kalhoty (ideálně ty, na kterých opasek budete nosit). Krejčovský metr protáhněte poutky kalhot a změřte obvod svého těla – v tomto místě budete pásek také nosit. Naměřená délka je délka pro objednávku. Vždy se měřte v kalhotách!

Videonávod
Jak se měří délka opasku

Konečná délka pásku

Opasek který Vám dodám je o něco delší, než kolik udáváte v objednávce. Je to právě ta správná vzdálenost pro elegantní opasek kolem vašeho pasu.