Můj Příběh

Začátek

Můj příběh začíná touhou objevovat, tvořit a kultivovat. Ostatně ta ve mně byla už od dětství a já ji svým postupným dospíváním šlechtím.

Zájem o přírodní materiály (dřevo, kůže) koresponduje s mou láskou k přírodě, jejím tvarům a strukturám.

Způsoby zpracování vybraných materiálů jsem začal poznávat ve svém okolí, především v dílničkách svých pra/rodičů. Rozhodující a sebe-objevný „moment“ přišel během mého vysokoškolského studia ve švýcarském Kreuzlingenu. Tam jsem, mimo mnohé jiné, rozvíjel zručnost a poznával nové postupy zpracování dřeva (papíru, plastu, kovů, barev). To ve mně probudilo touhu po dalším prohlubování tvůrčích činností. Po návratu na Moravu jsem si pořídil vlastní výbavu a pokračoval…

Důvody

Dva hlavní prameny mě vedou k řemeslu.
Základní je má kreativní stránka něco pěkného a ideálně i užitečného tvořit, spojená s chutí poznávat jak věci fungují a vznikají. Sekundární je touha být prospěšný svému společenství – být i rukama k dispozici a svým výtvorem udělat radost nebo zvýšit spokojenost uživateli.

Napíšu-li to v jednom, tak tvořím pro radost svých rukou a vašich očí.

Způsoby

U svého bydliště mám hlavní dílničku. Ve volném čase se pouštím do zkoušení a tvoření z různých materiálů. Občas vyrazím do veřejné dílny (HobbyLab, FabLab,…) využít nástroje, které nevlastním. Těší mě dělat nové věci, obzvláště jsou-li někomu k užitku. Inspiraci dostávám od kolegů, kamarádů, poptávajících a při řešení svých vlastních „problémů“. S výrobky si rád hraju a přemýšlím s nimi. Každá další verze je lepší, i když někdy „jen“ v samotném procesu (technologii) výroby, při stejném výsledku.

Příběh Komunity

Mám potřebný prostor, nástroje, nějaký materiál a do jisté míry i znalosti o způsobech tvoření. Zároveň znám spoustu šikovných lidí, kteří by rádi tvořili nebo alespoň zkoušeli, ale něco z jmenovaného jim chybí. Pomyslným vrcholem mých činností je otevřenost. Můžete přijít ke mně a tvořit si sami své nápady, případně si nechat poradit z mých zkušeností. Společně můžeme dojít dál…

Koule o průměru 1,5m z klacků poskládaná ve švýcarském lese, jsem spolu-autorem.
Jarní řezání kůže na potřebné díly, na terase u dílen.