Obchodní Podmínky

Preambule

Tyto obchodní podmínky platí v internetovém obchodě Dílny Kohoutek – www.dilnykohoutek.cz, který je provozován živnostníkem Jiřím J. Kohoutkem, IČ 05535123, se sídlem Okružní 471, Markvartovice, zapsaným v živnostenském rejstříku vedeném Městským úřadem Hlučín (dále jen „Prodávající“).

Kupující objednávkou potvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami a že s nimi souhlasí.

Charakteristika zboží

Charakteristika zboží je vždy uvedena u jednotlivých produktů.

Monitor i fotoaparát zkreslují barevnou realitu. Doporučuji porovnávat odstíny v rámci jedné fotografie. Pokud Vám opravdu záleží na odstínu tak napřed požádat o barevný vzorek.

Platba

Většina mých výrobků jsou originály, vytvořený na zakázku podle potřeb zákazníka. Například každý opasek má jinou délku, hodiny tvar… přesně jak si každý přeje. U takovýchto výrobků je nutné, aby byly zaplaceny předem.

Bez ohledu na to, jestli si zboží necháte poslat poštou, nebo si jej vyzvednete v dílně, platbu čekám na účet (2101095116/2010), nevedu evidenční pokladnu (EET).

Dodací lhůta

Práce kvapná málo platná. Vyrobit do detailu kvalitní předmět je pracné, a tak obyčejně trvá dva týdny, než Vám ten váš pošlu, poté co domluvíme podrobnosti a přijmu platbu. Kdyby to mělo trvat déle než dva týdny (např. při nedostupnosti materiálu, při vytíženosti výrobní kapacity), tak Vás budu vždy informovat. Jakmile ale prodloužený termín odsouhlasíte, nejde od objednávky odstoupit.

Způsoby dodání

Výrobky rozesílám v rámci ČR přes společnost Zásilkovna za 69Kč, PPL za 99Kč, přes Českou poštu za 139/124/74Kč, případně prostřednictvím osobní návštěvy (59Kč) při nějaké vyjížďce/procházce. Do zahraničí zasílám po domluvě na zeptání.

Pokud si neobjednáte dřevěnou nebo koženou verzi balení, obdržíte výrobek v papírové krabici (často vystlané dřevěnou vatou).

Odstoupení od smlouvy

Na některé mé výrobky platí obvyklá 14 denní doba pro vrácení zboží koupeného po internetu bez udání důvodu. V takovém případě ovšem hradíte poštovné.

Pozor, na výrobky upravené podle vašeho přání (např. vypálení loga, ražba iniciálů, délka opasku na míru) se nevztahuje obvyklá 14 denní doba pro vrácení zboží koupeného po internetu bez udání důvodu. Kdybyste nevěřili, podívejte se do §1837 občanského zákoníku, kde se píše: “Spotřebitel nemůže odstoupit od smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu.” Při koupi berte toto v potaz. Výhodou je skutečně na míru pro Vás vyrobený předmět.

Workshopy je nutné absolvovat do deseti měsíců od jejich zaplacení, poté budou automaticky stornovány. Zakoupené workshopy může stornovat také kdykoliv zákazník sám. V takových případech bude zákazníkovi vráceno na jeho požádání 80% ceny workshopu.

Doživotní záruka

Na označené výrobky se vztahuje doživotní záruka. Slovem „doživotní“ je myšleno do konce přirozené životnosti výrobku, ne do konce života majitele.

Například všechny kožené výtvory jsou dělané tak, že při dobré péči Vás s velkou pravděpodobností přečkají a stanou se součástí dědictví, které zůstane vašim dětem. Pokud se Vám kdykoliv roztrhne šev, upadne nýt nebo něco podobného, tak mi zavolejte nebo napište, na tyto vady se přesně vztahuje doživotní záruka.

Pozor, o výrobky je samozřejmě nutno pečovat. Doživotní záruka se nevztahuje na běžné opotřebení předmětu a na vady způsobené špatnou nebo nevhodnou péčí.
U kožených výrobků se jedná zejména o tyto jevy: fleky od deště a namočení, vyšisování nebo změna barvy sluncem a povětrnostními vlivy, vrypy od nehtů, kamenů a jiných ostrých předmětů, protržení kůže ostrým předmětem, utržení části výrobku silou, „rozhýbání“ kůže běžným používáním apod.

Při reklamaci mě neváhejte kontaktovat, domluvíme se na předání/zaslání poškozeného kusu. Po vyřízení reklamace Vám zašlu opravený nebo nový předmět zpět maximálně do 30 dnů ode dne přijetí reklamace. V případě, že nebudu moci dodržet tuto lhůtu, spojím se s Vámi a domluvíme se, kdy bude oprava hotová.

Osobní údaje & ČOI

Když si u mě objednáte výrobek, souhlasíte s tím, že budeme zpracovávat a uchovávat Vaše osobní údaje, a to takové, které mi poskytnete, třeba obvod Vašeho pasu (pro vytvoření koženého opasku), adresu a jiné kontakty. S osobními údaji budu zacházet v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a nebudu je nikomu předávat. Výjimku představují externí dopravci, kteří potřebují znát vaši adresu (a telefon), aby vám mohli zboží doručit.

Kdyby se vám něco nelíbilo, můžete se obrátit na Českou obchodní inspekci, která se zabývá mimosoudním řešením spotřebitelských sporů. Sídlí v Praze na adrese Štěpánská 15, PSČ 120 00 a má internetové stránky www.coi.cz.

Děkuji Vám za důvěru a přeji,
ať dlouho a dobře slouží.
Jiří J. Kohoutek